Haber

TGC eski başkanlarından Orhan Erinç, son yolculuğuna uğurlandı

Tedavi gördüğü hastanede 87 yaşında hayatını kaybeden Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) eski Genel Başkanı, gazeteci-yazar Orhan Erinç, son yolculuğuna uğurlandı.

Erinç için Şakirin Camii’nde kılınacak cenaze namazı öncesi Cağaloğlu yokuşundaki TGC binasında tören düzenlendi.

Törende konuşan TGC Başkanı Turgay Olcayto, 62 yıllık dostunu kaybettiğini söyledi.

Erinç’le yolları kesiştiğinde toplumun kurumsallaşmasından büyük fayda sağlayacağı düşüncesinin daha sonra gerçeğe dönüştüğünü belirten Olcayto, “Çetin Emeç’in gazetesinde başlayan dostluğumuz bugüne kadar hiç bozulmadı. ona ‘Bab-ı Ali’nin hatırası’ derdi. Babıali halkının hepsini tanır ve onları hep hatırlar, yazılarında vurgular, iyi bir köşe yazarıydı, Burhan Felek’i örnek alırdı.” dedi.

Törene Türkiye Personel Partisi (TİP) İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, Adalar Belediye Başkanı Fazilet Gül ve CHP’li Canan Kaftancıoğlu da katıldı.

Ailesi camide başsağlığı diledi.

Daha sonra Üsküdar Şakirin Camii’nde düzenlenen cenaze törenine Erinç’in ailesi, arkadaşları ve çalışma arkadaşları katıldı.

Kızları Esra ve Aslı Erinç ile birlikte cami avlusunda taziyelerini kabul eden eşi Oya Erinç, hayat arkadaşını kaybetmenin derin üzüntüsünü dile getirerek, yakınlarına vefalarından dolayı teşekkür etti.

Erinç, öğle saatlerinde kılınan cenaze namazının ardından Merdivenköy Mezarlığı’na defnedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu