Haber

Elazığ’da kar mesaisi

– Elazığ’da kar mesaisi

ELAZIĞ – Elazığ’da kar yağışı sonrası araçların yolda kalmaması için kar küreme makineleri ile çalışan belediye ekipleri, vatandaşların kendilerini kaybedip yaralanması için caddedeki kaldırımlarda çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Meteoroloji 13’üncü Bölge Müdürlüğü tarafından uyarılan kar yağışı Elazığ genelinde etkili oldu. Sabah saatlerinde başlayan kar yağışı şehri beyaza bürüdü. Yoğun kar yağışının ardından sürücülerin mağdur olmaması için çalışma başlatan Elazığ Belediyesi işçisi, kar yağışı nedeniyle kayganlaşan caddelerde vatandaşların yolları temizlerken düşerek yaralanmalarını önlemek için kaldırımlarda çalışmalarını sürdürüyor. .

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan uyarıda, “Bölgemiz genelinde soğuk ve yağışlı havanın etkisi devam edecek. Cumartesi günü bölgemiz geneli, Adıyaman ili, Malatya’nın güney ilçeleri, Elazığ güneyi ve Bingöl güneyi yer yer kuvvetli.Yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.Pazar,Pazartesi ve Salı günleri bölgenin yoğun kar yağışı ve yüksek kesimlerde yoğun kar yağışı olması bekleniyor. Çarşamba günü kar yağışının etkisini yitirmesi bekleniyor.Sıcaklıkların mevsim normallerinin altında olduğu iddia ediliyor.Ulaşımda aksamalar, çığ tehlikesi, buzlanma ve kuvvetli don gibi olaylara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor. insanların can ve mal güvenliği açısından dikkatli ve tedbirli olun” denildi.

sefaatlihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu